Programul Targului de Craciun de la Piatra-Neamt


Text

În perioada 13 decembrie 2019 - 5 ianuarie 2020 pe scena amplasata la Curtea Domneasca vor concerta :

Vineri, 13 decembrie 2019 - ora 18.00
PROVINCIALII
Grupul “Floare de Colț”
Elevii Școlii Populare de Arte, clasa de canto muzică ușoară
ANTONIA

Sâmbătă, 14 decembrie 2019 – ora 18.00
Clubul de copii "ARTIS"
MARK STAM
LOREDANA

Duminică, 15 decembrie 2019 – ora 18.00
Trupa ATN
Trupa Andante
THE MOTANS

Luni, 16 decembrie 2019 – ora 18.00
Roxy s Musical Team
LOS ANONIMOS

Marți, 17 decembrie 2019 – ora 18.00
Asociația "Melisma|
Ansamblul Folcloric “Comorile Neamțului”
ALEXANDRU BRĂDĂȚAN
GRIGORE GHERMAN

Miercuri, 18 decembrie 2019 –ora 18.00
Liceul de Artă ,,Victor Brauner ” Piatra Neamț
ELENA IONESCU

Joi, 19 decembrie 2019 – ora 18.00
Clubul de copii "Allegria"
ADINA (HEAVEN)

Vineri, 20 decembrie 2019 –ora 18.00
Ansamblul folcloric “Dor Vânatorean”
Clubul „Cantus Art"
GLANCE

Sâmbătă, 21 decembrie 2019 – ora 18.00
Rubi’Ma Music Art
Smaranda Pintilescu
ANDA ADAM

Duminică, 22 decembrie 2019 – ora 18.00
Caravana lui Moș Crăciun
RICARDO CARIA

Luni, 23 decembrie 2019 – ora 18.00
Clubul de copii “Allegria”
Clubul „Pinochio”
Isabela Chitoșca
NARCISA SUCIU

Marți, 24 decembrie 2019 – ora 18.00
Grupul ,,Floare de colț”
Sînziana Oșlobanu
NICOLE CHERRY

Miercuri, 25 decembrie 2019 – ora 18.00
Grupul Urmașii lui Ștefan Vodă Târgu Neamț
Alice Prundu
KEO

Joi, 26 decembrie 2019 – ora 18.00
Gașca Zurli
GUESS WHO & BAND

Vineri, 27 decembrie 2019 – ora 17.00
Festivalul de Datini și Obiceiuri ,,Steaua sus Răsare”

Sâmbătă, 28 decembrie 2019 – ora 18.00
Asociația “Eu cred”
VALI CRĂCIUNESCU

Duminică, 29 decembrie 2019 – ora 18.00
Elevii Școlii Populare de Arte, clasa de canto muzică ușoară
ELENA GHEORGHE

Luni, 30 decembrie 2019 – ora 18.00
Ansamblul Doina Ceahlăului
Rubi’Ma Music ART
MIHAI MĂRGINEANU & BAND

Marți, 31 decembrie 2019 – ora 18.00
REVELION : Margareta Clipa și Floricică de la Munte
Lotus
IRIS

Miercuri, 1 ianuarie 2020 – ora 18.00
Grupul „Joc de Neamț” Palatul Copiilor
Teona Racheriu
Daria Pintilie
Isabela Ciudin
TOSTOGAN

Joi, 2 ianuarie 2020 – ora 18.00
Ștefania Ursache
Razvan Ciobanu
Roxana Petricaru
DJ PROJECT & ANDIA

Vineri, 3 ianuarie 2020 –ora 18.00
Oana Ungureanu
Ionela Mardare
DOMNUL PROBLEMA

Sâmbătă, 4 ianuarie 2020 – ora 18.00
Simona Manolache
Sânziana Oșlobanu
Laurențiu Marian
Grupul Folcloric ,,Floare de colț”
ANSAMBLUL FOLCLORIC “FLORICICĂ DE LA MUNTE”

Duminică, 5 ianuarie 2020 – ora 18.00
Trupa Admis
RANDI & BAND

Alte sugestii

Primăria Piatra-Neamț - Sistem bike sharing cu bani europeni
Primăria Piatra-Neamț - bani europeni pentru modernizarea unor artere principale din municipiu
Primăria Piatra-Neamț acordă un nou lot de locuinţe
🚎 Transport public modern, confortabil și ecologic în Piatra Neamț, cu fonduri europene
A început Târgul de carte ”Libris”