
Piatra Neamt 27 România vs. The Universe
ÎN PIATRA ȘI ÎMPREJURIMI

Gazdă:

Organizator:

Dates And Hours:
Despre
@Tosca 1991
6 locuri disponibile (din 10)
6 locuri disponibile (din 10)
- știați că la Concursul Mondial de Degustare în Orb din Franța echipa Italiei nu și-a recunoscut propriul vin - un Garganega și nici echipa Spaniei - un Verdejo?
- e timpul să demonstrăm că ne știm vinurile de zeci de ani și că mândria națională a vinificației românești ocupă un loc de cinste, dacă nu egal, lângă modestia vinurilor de pe mapamond.
Organizăm astfel o degustare comparativă, în orb, de vinuri românești vs. internaționale iar cel / cea care va identifica corect cele mai multe comori naționale va pleca acasă cu un premiu modest: Remelluri Reserva 2015 din Rioja, Spania
- vom avea un suport culinar delicios, vom povesti, ne vom înveseli și vom descoperi fascinanta lume a vinurilor
* pentru orice detaliu legat de participare ne puteţi trimite un mesaj privat sau salut! către wine.nortongrace@gmail.com